Vállalkozói kiváltása
Thread poster: Norbert Lovas
Norbert Lovas
Norbert Lovas
Hungary
Local time: 22:05
English to Hungarian
+ ...
Sep 28, 2023

Sziasztok!

Nemrég megkeresett egy litván munkaadó, hogy munkát adjanak nekem. 0,04EUR/szó fizetésben egyeztünk meg
Sikeresen elfogadták a tesztfordításaimat, alá is írtam a szükséges papírokat (NDA stb.)
Majd végül közölték, hogy már csak a self-employee certification-t kell elküldenem nekik, hogy megerősítsem, hogy tudok nekik számlát adni a munkámról és kezdhetünk.
Közöltem, hogy sajnos nekem olyan nincs, főállásban dolgozok alk
... See more
Sziasztok!

Nemrég megkeresett egy litván munkaadó, hogy munkát adjanak nekem. 0,04EUR/szó fizetésben egyeztünk meg
Sikeresen elfogadták a tesztfordításaimat, alá is írtam a szükséges papírokat (NDA stb.)
Majd végül közölték, hogy már csak a self-employee certification-t kell elküldenem nekik, hogy megerősítsem, hogy tudok nekik számlát adni a munkámról és kezdhetünk.
Közöltem, hogy sajnos nekem olyan nincs, főállásban dolgozok alkalmazottként, és a szabadidőmben csinálok fordító munkákat.
Mire ők sajnálattal közölték, hogy így nem tudunk együtt dolgozni, amíg ki nem váltom a "vállalkozóit".

Megéri foglalkozni az üggyel?

[Módosítva: 2023-09-28 17:45 GMT]
Collapse


 
Erzsébet Czopyk
Erzsébet Czopyk  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:05
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
SITE LOCALIZER
Már megint Sep 30, 2023

0,04 centért fordítani? Gratulálok, hogy ismért gazdagabbak lettünk valakivel, aki olyan áron dolgozik, amivel jelentősen rontja a magyar szakfordítók piaci helyzetét.
Én vagyok az a fordító, aki nemet mondott a litván irodának, miután ez előző tulajdonos mindig 0,07 centet fizetett. Gratulálok!
Vállalkozóit, ha főállú vagy, az ügyfélkapudon keresztül két perc alatt kiváltasz. És még arra is rest voltál, hogy megguglizd vagy felhívd a 118-at (az is in
... See more
0,04 centért fordítani? Gratulálok, hogy ismért gazdagabbak lettünk valakivel, aki olyan áron dolgozik, amivel jelentősen rontja a magyar szakfordítók piaci helyzetét.
Én vagyok az a fordító, aki nemet mondott a litván irodának, miután ez előző tulajdonos mindig 0,07 centet fizetett. Gratulálok!
Vállalkozóit, ha főállú vagy, az ügyfélkapudon keresztül két perc alatt kiváltasz. És még arra is rest voltál, hogy megguglizd vagy felhívd a 118-at (az is ingyen van).
Van szakfordítóid? Gyanítom, hogy nincsen, mert az kell hozzá, hogy a vállalkozói igazolvány igénylésekor a tevékenységi köreid közé felvedd az SZJ 74.30-at.
20 éve mondom, hogy hígul a szakma, de hogy ennyire... ("ORIGO State Acknowledged Middle Degree English Language Certificate")... fordít itt már mindenki - ha kell, ha nem -, ezért tart ott a szakma, ahol; mert mástól, aki ebből él, elkérik a papírjait és azzal fedik le magukat, hogy ő felljen azokért a szövegekért, amiket te lefordítasz nekik. Így lehet zsírosra keresni magukat az EU-s stb. tendereken. Neked meg odalökik a koncot, te pedig megcsinálod, úgy-ahogy - csak a pénzért. A te szempontjaidat is megértem, mégis sarkosan amellett kell állást foglalnom, hogy az adott nyelvből szakfordítói képesítéssel rendelkező szakfordítóknak mihamarabb valamilyen érdekvédelmi szervezetbe kell tömörülniük, ugyanúgy, ahogy ügyvéd sem lehet az, aki nem tette le az ügyvédi szakvizsgát és nem kamarai tag; orvos sem lehet az, akinek 3 éve van csak meg az orvosi egyetemből. Hasonló esetben - ha ügyféloldalon állnál - fel lennél háborodva, hogy téged átvertek.
Ha a törvényt értelmezzük, kizárólag a saját munkáltatódnak, belső használatra fordíthatsz, de másnak nem, mert nincsen felsősokú nyelvvizsgád angol nyelvből ( a szakfordítói vizsgára a bemeneti követelmény a diploma és felsőfokú nyelvvizsga az adott nyelvből). Ami nem mellesleg nem "middle degree", hanem intermediate level, mert a nyelvvizsga nem képzettséget (qualification) állapít meg, hanem tudásszintet (level), tehát nem lehet degreee - és én még angol szakos sem vagyok.

Hogy neked mi éri meg, arról kizárólag neked kell döntened és ezért a döntésért neked kell vállalnod minden felelősséget.
Ha nekem kellene 4 centért dolgoznom, akkor inkább elmegyek takarítónőnek. Ahhoz még sokat gondolkodni sem kell és nagy felelősség sincsen benne (bocsánatot kérek a takarítónőktől, nem lenézem a munkájukat, egyetemista koromban magam is sokat takarítottam).

Sine ira, Bagoly


[Módosítva: 2023-09-30 11:51 GMT]
Collapse


Katalin Horváth McClure
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Vállalkozói kiváltása






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »