Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >
Magyarországon működőknek: számlázás
Thread poster: Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
Dutch to Hungarian
+ ...
Apr 17, 2008

Sziasztok,

akik Magyarországon működtök, hogyan számláztok? Kézzel kitöltött számlakönyvből vagy digitálisan? És ha az utóbbi, akkor milyen programot használtok? Külföldön Translation Office 3000-t használtam, de látom az itthon nem lesz jó, vagy legalábbis a végterméket máshogy/más szoftverrel kell előállítanom. Bármilyen tippet szívesen fogadok. A könyvelőt is megkérdezem persze, de úgy tapasztalom, hogy jobb, ha az ember több forrásból infor
... See more
Sziasztok,

akik Magyarországon működtök, hogyan számláztok? Kézzel kitöltött számlakönyvből vagy digitálisan? És ha az utóbbi, akkor milyen programot használtok? Külföldön Translation Office 3000-t használtam, de látom az itthon nem lesz jó, vagy legalábbis a végterméket máshogy/más szoftverrel kell előállítanom. Bármilyen tippet szívesen fogadok. A könyvelőt is megkérdezem persze, de úgy tapasztalom, hogy jobb, ha az ember több forrásból informálódik.

köszönöm,
Zsanett
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
Kézzel kitöltött számlakönyv kell Apr 17, 2008

Az új (2007 júliusa óta használatos) számlakönyv mindenképpen kell (a külföldiekre érdemes egyet külön nyitni, akár többet is, ha vannak tipikus devizák), és annak a számát fel kell tüntetni a külföldi számlán is, főleg, ha uniós.

Azt hiszem, digitális számlát csak APEH által hitelesített programmal lehet kiállítani, de nem is hiszem, hogy szeretnék a magyar ügyfelek...


 
Ivan Frankovics
Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
Par ezer forintert lehet venni szamlazo programot Apr 17, 2008

Par ezer forintert lehet venni szamlazo programot
www.ugyvitelbazis.hu

Mi lenne ezzel a gond?

Mondjuk en is tombbe irkalok.


 
Krisztina Lelik
Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 16:41
Greek to Hungarian
+ ...
számlázó program vs. kézzel írt számla Apr 18, 2008

A számlázó programon ilyen funkciók vannak pl.:
Akciók, időszaki kedvezmények
Árkategóriák
Árkategóriák (korlátlan)
Átárazás
Bejövő számla kezelése
Bővíthető ÁFA kulcsok
Devizakezelés
Előleg számla
Főkönyvi feladás
Fordított adózás kezelése
Garanciális visszatartás
Hálózatos használat
Jogosultságok kezelése....
stb...

Ezek közül nem hiszem, hogy túl sokra
... See more
A számlázó programon ilyen funkciók vannak pl.:
Akciók, időszaki kedvezmények
Árkategóriák
Árkategóriák (korlátlan)
Átárazás
Bejövő számla kezelése
Bővíthető ÁFA kulcsok
Devizakezelés
Előleg számla
Főkönyvi feladás
Fordított adózás kezelése
Garanciális visszatartás
Hálózatos használat
Jogosultságok kezelése....
stb...

Ezek közül nem hiszem, hogy túl sokra szükséged lenne.
Tudtommal egyébként kötelező a kézzel kiállított számla a hivatalos számlatömbből.
Collapse


 
Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
Dutch to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
külföldre, automatizálva Apr 18, 2008

Köszönöm a válaszokat.

Alapvetően nem szeretnék mégegy szoftvert, mivel már jól be van járatva a rendszer. A TO3000-ben van az egész workflow, és az szépen kiköpi a számlákat is úgy, ahogy azokat az ügyfelek szeretik. Csak most majd össze kell egyeztetni az ügyfelek és az Apeh elvárásait. Hurrá

Leginkább külföldre számlázunk. Most végülis az nem világos, hogy a külföldi
... See more
Köszönöm a válaszokat.

Alapvetően nem szeretnék mégegy szoftvert, mivel már jól be van járatva a rendszer. A TO3000-ben van az egész workflow, és az szépen kiköpi a számlákat is úgy, ahogy azokat az ügyfelek szeretik. Csak most majd össze kell egyeztetni az ügyfelek és az Apeh elvárásait. Hurrá

Leginkább külföldre számlázunk. Most végülis az nem világos, hogy a külföldi ügyfélnek a számlatömbös papírt küldöm-e, vagy azt plusz a szokásosat, amit meg is ért, vagy csak átvezetem a papírszámla számát a szokásos számlára. De gondolom ez pont az, amit a könyvelő majd elmesél.
Collapse


 
Zoltán Medgyesi
Zoltán Medgyesi
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
Számlázóprogram Apr 26, 2008

Én a Digitális számlatömböt használom. (www.infocentrum.hu) A forintos és a devizás számlák is ezzel készülnek. Elég jól használható program, anno adtunk el néhányat, és mindenki megszerette.

 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
érdekes költségek May 19, 2008

A kérdés máshol is felmerült, és én nem tudom a választ.

Tegyük fel, hogy vásárolsz egy LCD tévét 150 ezer Ft.-ért, mellé egy DVD lejátszót 30 ezer Ft.-ért és egy projektort, 200 ezerért.

Nyelvtanár, fordító, tolmács esetében ez munkaeszköz.

Bt.-nél, kft.-nél nem probléma, de egyéni vállalkozónál, aki otthon dolgozik, hogy működik ez?
Hogyan lehet költségként elszámolni????
Mert ugye este a tévét szórakozásra használjuk, nem munkára.


 
Orsolya Mance
Orsolya Mance  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Egy megoldás... May 19, 2008

Péter, nem tudom, hogy Magyarországon ez elfogadható-e, de itt Angliában az ilyen típusú dolgoknak csak egy részét engedik költségként elszámolni, és csak akkor, ha valahogy meg tudod mutatni (pl. időarányosan), hogy hány százalékban használod magán-, és hány százalékban üzleti célra. Vagy otthon nem működik ez a részleges leírás?

 
Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
Dutch to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Könyvelő May 19, 2008

Én abban sem vagyok biztos, hogy egy Bt vagy Kft az egészet leírhatja. Nekem a mobiltelefonra is azt mondta a könyvelő, hogy még ha át is íratom cégesre, akkor is csak x%-ot (nem emlékszem mennyit) lehet leírni, mert a többire eleve személyes használatot tételez fel az apeh. Szerintem érdemes egy könyvelőt megkeresni minden ilyennel.

 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
hányadok May 19, 2008

Ha valaki irodát bérel, és ott dolgozik, akkor a teljes bérleti díjat, rezsivel együtt leírhtaja költségként.

Ha valaki saját lakásán dolgozik, akkor a lakás költségeinek egy bizonyos részét lehet leírni.

Ez a hányad általában 50% szokott lenni, mert ugye, ha van egy 2 szobás lakás, akkor az egyik szoba az iroda, a munkahely, és a vele járó költségek.

Egyébként az APEH nem határozza meg precízen a százalékot, csak arányos
... See more
Ha valaki irodát bérel, és ott dolgozik, akkor a teljes bérleti díjat, rezsivel együtt leírhtaja költségként.

Ha valaki saját lakásán dolgozik, akkor a lakás költségeinek egy bizonyos részét lehet leírni.

Ez a hányad általában 50% szokott lenni, mert ugye, ha van egy 2 szobás lakás, akkor az egyik szoba az iroda, a munkahely, és a vele járó költségek.

Egyébként az APEH nem határozza meg precízen a százalékot, csak arányos költségekről beszél.

Ami pedig az ingóságokat illeti, egyértelmű, hogy pld. a számítógép, a nyomtató, a nyomtatópapír és patron, a tűzőgép, a gombostű, a ceruza, a radír, a szótár, stb. stb. mind 100%-ban leírható, még akkor is, ha a gombostűvel a kiszakadt szoknyádat tűzöd fel ideiglenesen.

Az olyan élvezeti cikkeknél, mint TV, DVD lejátszó, vagy akár a protokoll célokra vásárolt kávé, üdítő, szendvics már képlékenyebbek a dolgok.

[Módosítva: 2008-05-19 15:48]
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 09:41
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Lakásban üzemeltetett iroda költségei - Amerikában May 19, 2008

Amerikában ez úgy van, hogy csak akkor lehet a saját lakásban (házban) működtetett iroda költségeit elszámolni, ha azt KIZÁRÓLAG üzleti célokra használjuk. Tehát nem lehet ott aludni éjszaka, vagy ideiglenesen vendégszobának használni. Tehát nem lehet benne pl. olyan bútor, ami nem kapcsolódik a tevékenységedhez (pl. fordítás esetén nem lehet mondjuk ágy benne). A polcokon, szekrényekben szintén csak az üzleti célra szolgáló dolgokat lehet tartani, különben a... See more
Amerikában ez úgy van, hogy csak akkor lehet a saját lakásban (házban) működtetett iroda költségeit elszámolni, ha azt KIZÁRÓLAG üzleti célokra használjuk. Tehát nem lehet ott aludni éjszaka, vagy ideiglenesen vendégszobának használni. Tehát nem lehet benne pl. olyan bútor, ami nem kapcsolódik a tevékenységedhez (pl. fordítás esetén nem lehet mondjuk ágy benne). A polcokon, szekrényekben szintén csak az üzleti célra szolgáló dolgokat lehet tartani, különben a tárolóterület nem minősül az iroda részének.
Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor a költségeket az alapterület arányában lehet leírni.
Tehát a szoba alapterülete osztva a teljes alapterülettel.
A leírható költségek a lakbér, rezsi, általában a fent maghatározott arányban, de vannak kivételek, pl. az internetszolgáltatás díját inkább időarányosan szokták elszámolni (egy nap hány óra üzleti és hány óra magáncélú használatra oszlik meg).

Van amikor nem érdemes ezzel vacakolni, pl. ha nem bérelt a lakás, akkor a leírható költségek nem lesznek olyan nagyok, amelyek miatt megérné a könyvelő plusz idejét fizetni, plusz a saját lakásban működtetett iroda költségeinek levonása igen nagy mértékben megnöveli az adóellenőrzés esélyét. (Az adóbevallásban az a sor amolyan "red flag" szokott lenni az adóhivatalnál.) Ha saját tulajdonú a lakás, akkor lakbért persze nem, esetleg amortizációt lehet leírni, de annak itt bonyolult következményei vannak abban az esetben, ha később eladod a lakást, mert az ingatlan egy része üzleti célúra átminősül. (A részletekre nem emlékszem, de pont néhány hete említette a könyvelőnk, és nem nézett ki jól a dolog.)


[Módosítva: 2008-05-19 16:32]
Collapse


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
kutatásom eredménye Jun 19, 2008

Nos, elkezdtem beleásni magam a számlázás témájába, ugyanis a papír alapú számlázásról át szeretnék térni elektronikusra.

Gyűjtőportál:
http://szamlazoprogram.lap.hu/

Alapvetően két lehetőség van:

1. Saját PC-re telepített számlázó program használata. A választékról egy elég átfo
... See more
Nos, elkezdtem beleásni magam a számlázás témájába, ugyanis a papír alapú számlázásról át szeretnék térni elektronikusra.

Gyűjtőportál:
http://szamlazoprogram.lap.hu/

Alapvetően két lehetőség van:

1. Saját PC-re telepített számlázó program használata. A választékról egy elég átfogó nyilvántartás itt található: http://www.ugyvitelbazis.hu/index.php?menupont=prghasonlit.php&tipusid=1
Nekem a PC PC Connect Számlázó szoftver a legszimpatikusabb, mert elvégzi a bejövő számlák nyilvántartását is. Az alapmodul 3325 Ft. (Letöltés itt: http://www.szamlazo-program.info/)

Szerintem léteznek ingyenes számlázó programok is, de még nem akadtam rájuk.
Update: itt vannak az ingyenesek: http://www.szoftverbox.hu/termekek/ingyen.htm

2. On-line számlázás használata.
Én eddig nem is tudtam, hogy létezik az APEH által is elfogadott, kimenő számlákat előállító web-alapú rendszer. Íme pár ilyen oldal:
- https://www.szamlazz.hu/szamla/?page=gyik (ingyenes alapmodul!)
- http://www.royalcomputer.hu/esystem/index.html
- http://symbion.eu/
A fenti rendszereknél a számla ugyan on-line készül el, de ki kell nyomtatni, és postázni.

Ez a rendszer a helyi számlázó programmal készült számlát elektronikusan juttatja el a vevőnek: http://www.digitdoc.hu/megoldasaink/e_szamla.aspx

Ezek a rendszerek biztosítják az on-line számlakészítést és továbbítást is:
- http://www.marsalsoft.hu/index.php?page=elektronikus&almenu=szamla
- http://www.szamla.eu/

Remélem segítettem.

[Módosítva: 2008-06-20 00:30]
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
Mi az, hogy! Jun 20, 2008

Kösz, Péter, ez óriási - én ugyanis nagyon utálok számlázni, mert kézzel soha nem írok, úgyhogy ronda is - nagyon hálás vagyok, nagyon jó a választék!

 
Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
Dutch to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Axel Jun 20, 2008

Némi utánajárás és kipróbálgatás után én az Axel számlázóprogramot választottam (http://www.axel-szamlazo-program.hu/), és mindezidáig elégedett vagyok vele. Ami nekem fontos, az benne van: kétnyelvű számla, sok deviza, pdf-be nyomtatás, és nyilatkozat, hogy megfelelnek az Apeh előírásoknak. Szerintem elég logikus a használata is.

Először ki lehet próbáln
... See more
Némi utánajárás és kipróbálgatás után én az Axel számlázóprogramot választottam (http://www.axel-szamlazo-program.hu/), és mindezidáig elégedett vagyok vele. Ami nekem fontos, az benne van: kétnyelvű számla, sok deviza, pdf-be nyomtatás, és nyilatkozat, hogy megfelelnek az Apeh előírásoknak. Szerintem elég logikus a használata is.

Először ki lehet próbálni, és ha tetszik, akkor a próbaidő után kifizetni. Minden nagyon simán ment. Az elején volt két kérdésem, és skype-on keresztül azonnal elértem az ügyfélszolgálatot, mindjárt mondták is a megoldást.
Collapse


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:41
English to Hungarian
+ ...
ízlés Jun 25, 2008

Zsanett Rozendaal-Pandur wrote:

Némi utánajárás és kipróbálgatás után én az Axel számlázóprogramot választottam


Igazából, mindenkinek az a legjobb, amit a szíve kiválaszt. Hasonlóan a házasélethez.
Mindamellett, szerintem integrált megoldásban kell gondolkodni, vagyis olyan kis programocskára lenne szükségem nekem, mondjuk, amely: 1. számlázó, 1a. nyilvántartja a bejövő számlákat is, 2. pénztárkönyv, 3. bérszámfejtő is egyben. Ezekre van szüksége egy egyéni vállalkozónak (mármint, ha nem evás, mert annak szerényebbek az igényei).
Nos, én kértem egy árajánlatot az ugyvitelbazis.hu lapról, és egy ilyen csomag 35k-ból jönne ki. Kicsit soknak tartom, mert a Pc Connect számlázó progi elvégzi az 1. és 1a. feladatokat, és én majd' 10 évvel ezelőtt sajátkezűleg összedobtam egy Excel fájlt, amely az APECH által is elfogadottan pénztárkönyvként funkcionál úgy, hogy egyenleget is mutat (kérésre bárkinek szívesen elküldöm, "Isten fizesséért", mert shareware és freeware. Már csak a bérszámfejtés lenne hátra, de az egy.vállalk.-nál pofonegyszerű, hisz a TB-járulékokat az elektronikusan bevallandó 0x58-as automatikusan kiszámítja.
Akkor ez az egész feladat 4000 Ft.-ból kihozható.

[Módosítva: 2008-06-25 07:20]


 
Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Magyarországon működőknek: számlázás






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »